klimatyzacja samochodowa Warszawa

Obsługa układu klimatyzacji w samochodzie.

Wielu użytkowników błędnie uważa klimatyzację za układ bezobsługowy. klimatyzacjaKlimatyzacja musi być tak samo poddawana konserwacji jak inne elementy pojazdu, silnik, zawieszenie czy układ hamulcowy. Zaleca się przynajmniej raz w roku dokonać przeglądu klimatyzacji w warsztacie specjalistycznym. Co dwa lata powinno się wymienić czynnik chłodzący.

W trakcie pracy w układzie klimatyzacji wytwarza się wilgoć, która niekorzystnie wpływa na pracę systemu klimatyzacji. Mamy oczywiście w układzie klimatyzacji zamontowany osuszacz. Jego możliwości są jednak ograniczone i wymiana jest konieczna w czasie okresowej obsługi. Zaniedbanie tego elementu może doprowadzić do awarii kompresora, który jest dość kosztownym elementem całego układu.

Gdy jednak dojdzie już do uszkodzenia kompresora, wówczas po jego wymianie – naprawie konieczne jest przepłukanie całego układu klimatyzacji.

Dodatkowo , ilość czynnika w układzie zmniejsza się z biegiem lat na wskutek nieszczelności węży i starzenia uszczelek. Ma to wpływ na wydajność klimatyzacji a co za tym idzie na komfort jazdy.

W skład układu klimatyzacji samochodowej wchodzi:
1. Osuszacz, filtr
2. Sprężarka klimatyzacji, pompa
3. Skraplacz, chłodnica
4. Parownik klimatyzacji

 

Aby zapewnić właściwą i nie zakłóconą pracę klimatyzacji należy;

1. Na wiosnę oraz jesienią wymienić filtr kabinowy

2.Jeżeli samochód stał w słońcu,należy najpierw otworzyć okna na 20 sekund, aby wypuścić gorące powietrze.Dopiero wtedy włączyć klimatyzację i zamknąc okna.Oszczędza to dużo energi, nie szkodzi klimatyzacji i skraca czas schłodzenia wnętrza auta

3.Temperaturę klimatyzacji we wnętrzu auta ustawiać maksymalnie o 8 stopni poniżej temperatury otoczenia.

4. Pare minut przed dojechaniem do celu wyłączyć klimatyzacje i przełączyć wentylacje na swieże powietrze. Zapobiega to szokowi termicznemu po opuszczeniu samochodu, a ponadto pozwala osuszyć parownik i kanały dolotowe powietrza ze skroplin.Dzięki temu pleśnie, bakterie i drożdze zostają pozbawione wilgoci, co znacznie hamuje ich rozwój.

5.Co 2 lata należy przeprowadzać serwis klimatyzacji. Tylko to gwarantuje, że obieg chłodzący jest napełniony wymaganą ilością czynnika chłodniczego i oleju, co jest podstawowym warunkiem maksymalnej wydajności chłodzenia i długiej żywotności sprężarki klimatyzacji.

 

 

Dodatkowo w skład naszej oferty wchodzi mechanika, wulkanizacja, przegląd alarmu w twoim pojeździe.